Haha...zacnem trocha tazsie robit a hned sa mi vyhodia na rukach mozole. A keby som aspon bola s pracou hotova! Nastastie rodicia usudili, ze stav je zly a ze mi pridu pomoct. Po dvoch dnoch malovania, od zajtra uz len v rukavickach;).
Velmi mi chybaju moje dennicky. Som podporovana Sashou. Chvalim sa,ze len pred par minutami som dala na predaj dalsi dennicek a uz je fuc. S pomocou rodicou pojde prerabka mojho bytu rychlejsie a ja budem moct konecne vytvarat nove dielka.
Oh, este sa priznam ,ze si hladam spolocnika. A ze ich je dost na vyber, to mi mozete verit. Nevravim o nikom inom ako o psikovi. Utulky su ich plne....zial. Myslienka, ze aspon jednemu z nich poskytnem coskoro teply domov, ma prijemne hreje pri srdci. Ktohovie, mozno neostanem len pri jednom...
Mamina mi akurat omotala ruky do obvazov a tazsie sa mi pise,preto uz len uverejnim fotky mojich poslednych zverejnenych veci na predaj.
Sunday, February 13, 2011
Monday, February 7, 2011
Ked s casom prichadzaju zmeny...
Myslim, ze ked sa dozijem staroby, tak sa raz budem na toto obdobie pozerat ako na obdobie mnohych zmien. Veci, ktorych som sa obavala , sa nahle vytratili a otocili sa v moj prospech. Aby som nebola tajnoskarska (haha, existuje vobec toto slovo alebo som ho 'skomolila'?nebolo by to nic vynimocne v mojom pripade),prezradim,ze uz coskoro budem blogy zverejnovat z mojho (a myslim tym naozaj MOJHO) domova. Zda sa, ze vsetci 'neprajnici',ktori len doteraz krutili hlavou nad mojim predcasnym organizovanim buduceho hniezdocka, teraz uznavaju,ze : ,,Dobre si spravila....Inac by si spala na zemi.Kto vsak mohol toto tusit?'' Zeby len ja,lebo som jeho majitelka? Hovori zo mna pycha? Prosim o odpustenie, ak sa tak zda! To je len hrdost a ........ tuzba. Lebo len ti mne blizki vedia, ako dlho som tuzila pit zo svojich vlastnych bodkovanych hrncekov vo svojom vlastnom byte. S 30tkou v obcianke bol hadam uz najvyssi cas ;).
A tak sa chvalim a chvalim....a prsty mam pritom skrizene, nech sa nic zle nestane.
A aby som nerepcila len o byte,tak spomeniem cosi aj o mojej praci. Priznam sa,ze v poslednych dnoch zaspavam s bolavymi prstami, lebo moje oci ani za nic nechcu pochopit, ze aj strojom sa da sit, nie len rucne. Odvravaju,ze : ,,Ak sijem s rukami, inac to vyzera!'' , a tak otrocky sijem. No rano su moje prsty zregenerovane a ochotne pustit sa znova do prace. Na Sashi sa nepredali nijake nove kusky, ale cestne vyhlasujem,ze mi pribudlo obdivovatelov a kazdy komentar ma nesmierne tesi. Vcera som sla spat tesne pred polnocou, lebo tak dlho mi trvalo, kym som do obchodiku prilakala Clementine. Bolo nesmierne tazke prelomit strach z jej zverejnenia. Hovorila som uz o tom,ze je to akoby som sa pred celym svetom vyzliekala donaha. Fotky vysli super a ja sama sa nemozem zbavit pocitu,ze Clementine 'zije'. Rozpravku mat vsak nebude, lebo uz je na Sashi vystavena k predaju. Tymto ju pozdravujem a prajem jej vela stastia. No a tu je,moja draha Clementine:
A tak sa chvalim a chvalim....a prsty mam pritom skrizene, nech sa nic zle nestane.
A aby som nerepcila len o byte,tak spomeniem cosi aj o mojej praci. Priznam sa,ze v poslednych dnoch zaspavam s bolavymi prstami, lebo moje oci ani za nic nechcu pochopit, ze aj strojom sa da sit, nie len rucne. Odvravaju,ze : ,,Ak sijem s rukami, inac to vyzera!'' , a tak otrocky sijem. No rano su moje prsty zregenerovane a ochotne pustit sa znova do prace. Na Sashi sa nepredali nijake nove kusky, ale cestne vyhlasujem,ze mi pribudlo obdivovatelov a kazdy komentar ma nesmierne tesi. Vcera som sla spat tesne pred polnocou, lebo tak dlho mi trvalo, kym som do obchodiku prilakala Clementine. Bolo nesmierne tazke prelomit strach z jej zverejnenia. Hovorila som uz o tom,ze je to akoby som sa pred celym svetom vyzliekala donaha. Fotky vysli super a ja sama sa nemozem zbavit pocitu,ze Clementine 'zije'. Rozpravku mat vsak nebude, lebo uz je na Sashi vystavena k predaju. Tymto ju pozdravujem a prajem jej vela stastia. No a tu je,moja draha Clementine:
Krasny den prajem!
Wednesday, February 2, 2011
Na zaciatok celkom 'fajn'
Su to este len 4 dni,co som sa odhodlala s predajom na Sashi a uz sa dostavilo to, o com vsetci tak chvalospevne hovoria. Je to pravda, komplimenty a hrejive slova obdivu ,posuvaju ich autora k dalsej tvorbe omnoho silnejsie nez cokolvek ine. Je neopisatelne prijemne pocut,ze to ,co vyslo spod vasich ruk, sa niekomu inemu paci . Navyse, dva z mojich vytvorov si uz nasli noveho majitela a to je pre mna druha 'facka'. Tieto dva denniky mi znova ukazali,ze musim viac zabrat a hlavne,ze to zmysel ma. Som vdacna vsetkym,ktori ma doma podporuju.....hm, hadam im to budem musiet povedat osobne(nemyslim,ze o tomto blogu vobec vedia). A tu su tie dva slavne exemplare, ktore uz coskoro - v makkuckych bublinkovych obalkach- opustia Maurerovu ulicu ,aby poputovali do Serede:
Na dnes sa s Vami rozlucim...vedla mna lezi ruzovy dennicek,ktory caka na svoju kresbicku a dekoracie. Tu u nas este vladne rano(psssst! vsetci tisko spia...) a tak ho idem 'uzitocne' vyuzit.
Na dnes sa s Vami rozlucim...vedla mna lezi ruzovy dennicek,ktory caka na svoju kresbicku a dekoracie. Tu u nas este vladne rano(psssst! vsetci tisko spia...) a tak ho idem 'uzitocne' vyuzit. Sunday, January 30, 2011
Pondelok
Pondelok asi nie je najlepsi nazov,ale v toto rano mi nic lepsie nepride na um. Naposledy som spominala,ze sa pokusim otvorit svoj internetovy obchodik a po dlhom odkladani som tak vcera konecne urobila. Je to stale troska zvlastne ,povedala by som dokonca,ze bolestive, akoby som sa odrazu ukazala vsetkym naha. Okamzite som dostala niekolko pozitivnych sprav a povzbudeni. Nesmierne ma potesili. Hoci viem,ze je to len zaciatok mojho 'osobneho' planu, ako podporu na ceste k dosiahnutiu jeho ciela, si nic bajecnejsie ani priat nemozem.
Nakolko som skoncila s kupovanim a planovanim svojho buduceho domova(haha, vsetko je uz v predstihu vybrane, objednane a ulozene ....),tak mam viac casu na umenie a pracu. Hmmm, dovolte sa mi opytat - stava sa vam aj vam,ze obcas konate veci a akoby ste to ani neboli vy, kto za tym vsetkym stoji? Akoby to bol film a vy len idete podla scenara? Tak aj ja mam jeden taky scenar,podla ktoreho 'hram' svoju rolu. A zda sa ,ze ju hram dobre, lebo cosi, v co som nikdy neverila,ze niekedy mozem robit, sa premiena na skutocnost. Ak sa tak stane, nenecham si to pre seba a napisem o tom.
Nateraz sa radsej vratim k svojej tvorbe. Z neznamych dovodov som cez vikend usila hracku. Maleho zajaca. Kym som ho sila, mamina sedela na gauci za mnou a plietla . Odrazu z nicoho nic povedala,ze aj ona by chcela robit take veci. Je to asi bezvyznamna sprava. Pre kazdeho,len nie pre mna. Moja mamina ma na konte kominy svetrov a salov a pletenych ponoziek. A dalsie kominy vysivanych obruskov a zavesov a .....ona povie,ze by chcela 'take' robit ? Bol to pre mna kompliment.U nas doma ich vela nie je pocut. Mame sa vsetci 'radi' , len si to drzime pre seba. Ak chcem teda vediet,ci sa niekomu doma moje veci pacia, musim sa na to priamo opytat. (mimochodom,ak sa uz niekoho opytate,ci sa mu nieco paci, aka je sanca,ze vam da zapornu odpoved, hlavne ak vie,ze ide o rucne robenu vec?)
Nateraz odidem. Rano sa pomaly konci a bola by hanba z neho este aspon co-to nevyuzit. Prajem vsetkym krasny den a tym, ktori dnes budu zastavat svoju rolu namiesto seba prajem, aby sa im ich postava hrala velmi dobre.....
Nakolko som skoncila s kupovanim a planovanim svojho buduceho domova(haha, vsetko je uz v predstihu vybrane, objednane a ulozene ....),tak mam viac casu na umenie a pracu. Hmmm, dovolte sa mi opytat - stava sa vam aj vam,ze obcas konate veci a akoby ste to ani neboli vy, kto za tym vsetkym stoji? Akoby to bol film a vy len idete podla scenara? Tak aj ja mam jeden taky scenar,podla ktoreho 'hram' svoju rolu. A zda sa ,ze ju hram dobre, lebo cosi, v co som nikdy neverila,ze niekedy mozem robit, sa premiena na skutocnost. Ak sa tak stane, nenecham si to pre seba a napisem o tom.
Nateraz sa radsej vratim k svojej tvorbe. Z neznamych dovodov som cez vikend usila hracku. Maleho zajaca. Kym som ho sila, mamina sedela na gauci za mnou a plietla . Odrazu z nicoho nic povedala,ze aj ona by chcela robit take veci. Je to asi bezvyznamna sprava. Pre kazdeho,len nie pre mna. Moja mamina ma na konte kominy svetrov a salov a pletenych ponoziek. A dalsie kominy vysivanych obruskov a zavesov a .....ona povie,ze by chcela 'take' robit ? Bol to pre mna kompliment.U nas doma ich vela nie je pocut. Mame sa vsetci 'radi' , len si to drzime pre seba. Ak chcem teda vediet,ci sa niekomu doma moje veci pacia, musim sa na to priamo opytat. (mimochodom,ak sa uz niekoho opytate,ci sa mu nieco paci, aka je sanca,ze vam da zapornu odpoved, hlavne ak vie,ze ide o rucne robenu vec?)
Nateraz odidem. Rano sa pomaly konci a bola by hanba z neho este aspon co-to nevyuzit. Prajem vsetkym krasny den a tym, ktori dnes budu zastavat svoju rolu namiesto seba prajem, aby sa im ich postava hrala velmi dobre.....
Saturday, January 22, 2011
Sorry, no English today.
Ubehlo uz tolko dni od posledneho blogu. Vela veci sa udialo, ako kupa bytu, toho najkrajsieho, aky som dosial videla. Este vsak nie je moj. Par dni si nan musim pockat. Pride mi to neuveritelne, ze uz coskoro budem zaspavat vo svojom, ze uz budem mat miesto,kam sa budem moct stale vratit a volat ho domov. Hlavu mam ako melon, predstavujem si izby, ako vymalujem steny, ako ulozim nabytok ,ako si vsetko ozdobim tak,aby som sa vo svojom bytiku citila stastne a bezpecne.
Klamala by som vsak,ak by som tvrdila,ze vsetko je len uzasne. Vo vnutri mam stale zmatok,ale to by som nebola ja, keby bolo vsetko pokojne. Chyba mi cudzina...., nech to znie akokolvek zvlastne. Snazim sa priputat k domovu a hladam jeho kvality vo vsetkom,co ma obklopuje,no stale mam taky divny pocit...akoby mi jedna noha stala pevne na zemi a druha sa uz kamsi uberala....
Aj ked som v poslednych dnoch nemala vela casu na umenie, cosi som predsa len zhotovila. Par dennickov a dve babiky. Este nie su uplne ukoncene ,hlavne babka s tmavymi vlaskami potrebuje vylepsit...,ale ako zvyknem vraviet, je to vzdy lepsie nez nic. Navyse som zacala pracovat na svojom virtualnom obchodiku, len sa este troska bojim zacat.(Ja sa vzdy bojim.....) Hadam sa nezabudnem pochvalit, az tak urobim.
Nateraz sa rozlucim.....idem este chvilku sit ,ktohovie,mozno este nieco zmajstrujem nez pojdem spat. A rozlucim sa s niecim,co som dnes pocula v istom nemenovanom filme, ktory mimochodom patri k tym najoblubenejsim mojej mladsej sestry:,,Robit to,co ta bavi, je len polovicka stastia.Ta druha a viac dolezita je, s kym to robis. '' Dobru noc ktokolvek to cita....
Klamala by som vsak,ak by som tvrdila,ze vsetko je len uzasne. Vo vnutri mam stale zmatok,ale to by som nebola ja, keby bolo vsetko pokojne. Chyba mi cudzina...., nech to znie akokolvek zvlastne. Snazim sa priputat k domovu a hladam jeho kvality vo vsetkom,co ma obklopuje,no stale mam taky divny pocit...akoby mi jedna noha stala pevne na zemi a druha sa uz kamsi uberala....
Aj ked som v poslednych dnoch nemala vela casu na umenie, cosi som predsa len zhotovila. Par dennickov a dve babiky. Este nie su uplne ukoncene ,hlavne babka s tmavymi vlaskami potrebuje vylepsit...,ale ako zvyknem vraviet, je to vzdy lepsie nez nic. Navyse som zacala pracovat na svojom virtualnom obchodiku, len sa este troska bojim zacat.(Ja sa vzdy bojim.....) Hadam sa nezabudnem pochvalit, az tak urobim.
Nateraz sa rozlucim.....idem este chvilku sit ,ktohovie,mozno este nieco zmajstrujem nez pojdem spat. A rozlucim sa s niecim,co som dnes pocula v istom nemenovanom filme, ktory mimochodom patri k tym najoblubenejsim mojej mladsej sestry:,,Robit to,co ta bavi, je len polovicka stastia.Ta druha a viac dolezita je, s kym to robis. '' Dobru noc ktokolvek to cita....Saturday, January 1, 2011
Happy New Year

I have been kind of busy lately mostly because I moved to Slovakia. I am still not sure if I did the right step . As a result my mind cannot stop playing with the idea of going 'out' again. Sometimes I wish to have someone who could decide for me what would be the best thing to do.
Will I ever become sure about my life(what I should do and what I shouldn't?) ? I recently read in one magazine about why it is so hard for us to decide. It is because we have choices. Without a choice we would be happy with what we got. Ok, maybe we wouldn't be 'happy' -but that isn't important. The point is that we would try to make it work. Having a choice means that we have to choose and we will never find out if the other way(which we didn't choose) wasn't a better one.
Anyway, I am trying to focus and look ahead with clear mind.
Because of Christmas and New Year , I have plenty of time to do so.
Plus, of course, I have plenty of time to make new diaries as well. Here are few photos of my latest work.
Oh, I almost forgot to wish you all the best! I mean ALL THE BEST!
Tuesday, December 14, 2010
Playing with my photos....
From every side I hear how important photos are in online business. Many successful artists swear that a good picture is a number one priority in process of selling handmade stuff online. Am I surprised to hear it? NO! I can see how it works on me. I don't have time to click on 'everything'. Firstly, I look around and then I click on what I like.
I am always attracted to photos which look 'old '. I especially fancy those ones with bright colors and vintage look.
I thought that the problem, why all my photos are so plain,is my camera. I recently found out that some cell phones can add polaroid effect to photos and make them sort of bluish and old looking. My camera is really good, do not take me wrong...but it doesn't have any 'polaroid vintage effect' adding button. So I started to look for a new camera when I found out that my problem can be solved much quicker and I don't have to spend a penny.There are many programmes which can easily do that and on top off it- most of them are free.So I downloaded one of them and for another hour or two I was playing with few of my photos.
It's kind of late now and I might change my mind tomorrow about how much I like my new photos. Anyway, at this moment I am totally satisfied with what I got and I would like to share with my happiness on my blog(However, I am not too excited about the orange frame I added on my second picture . It wasn't the best idea but I am not going to change it now. I will do it later with fresh mind. Hope, it won't bother you too much.). So here they are:
I am always attracted to photos which look 'old '. I especially fancy those ones with bright colors and vintage look.
I thought that the problem, why all my photos are so plain,is my camera. I recently found out that some cell phones can add polaroid effect to photos and make them sort of bluish and old looking. My camera is really good, do not take me wrong...but it doesn't have any 'polaroid vintage effect' adding button. So I started to look for a new camera when I found out that my problem can be solved much quicker and I don't have to spend a penny.There are many programmes which can easily do that and on top off it- most of them are free.So I downloaded one of them and for another hour or two I was playing with few of my photos.
It's kind of late now and I might change my mind tomorrow about how much I like my new photos. Anyway, at this moment I am totally satisfied with what I got and I would like to share with my happiness on my blog(However, I am not too excited about the orange frame I added on my second picture . It wasn't the best idea but I am not going to change it now. I will do it later with fresh mind. Hope, it won't bother you too much.). So here they are:
Subscribe to:
Posts (Atom)















